הרשמה לעלון הילדים
חודש תשרי, גליון 16
שמיטת האתר

"שומרי הארץ" קומיקס בהמשכים כתבה ואיירה: דקלה שגיב

svivaS2.jpgבפרק הקודם: עציון וחבריו מקימים קבוצה שמטרתה לסייע בשמירה על כדור הארץ, הקבוצה שפועלת למען מודעות סביבתית ואיכות חיים בארץ ישראל מתפרסמת ומגיעה עד לשר להגנת הסביבה, שמטיל עליהם משימה חשובה. השר שולח את החבורה לסיור בארצות העולם, כדי לזהות קשיים ומפגעים סביבתיים וגם כדי ללמוד עצות טובות ממדינות המצטיינות בשמירה על איכות הסביבה.

והפעם: החבורה נוחתת בארץ הראשונה בסיור, סין. אך ברגע שהם יוצאים מהמטוס, נאלצים החברים לברוח מיד פנימה, מה קורה בסין? ואיך מציע השר הסיני להתמודד עם הבעיה? 

כדי לקרוא את הפרק החדש, לחצו על התמונה:

אמיתי

        

פינת הסרטים
בקרוב: סדרה חדשה לילדים על הארץ ומצוותיה

יש לי שאלה

אמיתי

שלום חברים, ברוכים השבים! שנת תשע"ה הסתיימה ושנה חדשה התחילה, אבא ואני ממשיכים ללמוד עם הרב אהוד בשבתות ואני מאוד נהנה. לקראת ראש השנה והימים הנוראים, אבא ואני למדנו עם הרב אהוד על הלכות תשובה, והרב אהוד אמר שיום כיפור מכפר על כל העוונות שלנו אם אנחנו עושים תשובה, חוץ מדבר אחד- חטאים שבין אדם לחברו. כל הדרך הביתה לא יכולתי להפסיק לחשוב על איתיאל. איתיאל ואני היינו חברים טובים, אבל בפורים שנה שעברה רבנו ומאז הוא לא מדבר איתי. האמת שזו היתה אשמתי ואני מרגיש רע. נתתי לאיתיאל כסף לקנות ממתקים למשלוח מנות, והוא חזר עם ממתקים שונים לגמרי ממה שביקשתי. כעסתי עליו נורא ולמרות שהוא אמר שלא היה בחנות מה שביקשתי והוא לא רצה שאשאר בלי משלוח מנות, אני לא הסכמתי לשמוע, ואמרתי לו שעדיף שלא היה קונה כלום. איתיאל נפגע ממני ומאז ועד היום לא בקשתי ממנו סליחה. אני כל כך מתבייש ואני גם לא בטוח שהוא יסלח לי אחרי כל כך הרבה זמן, אולי הוא יחשוב שאני רוצה להשלים איתו רק בגלל יום כיפור? החלטתי ללכת רב אהוד ולשאול אותו אם אני יכול לכתוב לאיתיאל מכתב, או לשלוח חבר שיבקש סליחה בשמי, כי אני מתבייש.

הרב אהוד ענה לי שלפי השולחן ערוך, אני צריך ללכת לבקש סליחה באופן אישי. ואם החבר לא סולח לי בפעם הראשונה אני צריך ללכת ולבקש שוב סליחה, פעם שנייה ופעם שלישית. הרב אמר שלא מספיקה בקשת הסליחה הכללית בבית הכנסת, שכל הציבור מכריז "מחלנו" ואני צריך לוודא שאיתיאל באמת מוחל לי בלב שלם. כשהרב ראה שאני באמת מתבייש וחושש לגשת לאיתיאל הוא אמר שאמנם לכתחילה אני צריך לבקש מחילה באופן אישי, אבל אפשר בשלב ראשון על ידי חבר אחר או דרך מכתב, העיקר שאמשיך לנסות להשלים עם איתיאל ולשוב לחדש את החברות בינינו, כי אהבת חינם היא דבר כל כך יקר וחשוב לעם שלנו. אז כתבתי לאיתיאל מכתב, ולמחרת הוא הגיע אליי הביתה, ושאל אם אני רוצה לשחק כדורגל. הוא אמר שהוא התגעגע אליי וכבר הרבה זמן חיכה שארצה להשלים איתו! אני כל כך שמח שעשיתי את זה! גם אני התגעגעתי לאיתיאל. אם גם אתם רוצים לשאול את הרב אהוד שאלה, כתבו לי כאן ואני אשאל אותו בשבילכם.           שתהיה לכם שנה טובה! שלכם, אמיתי

המשימה החודשית!

המשימה החודשית

מתנות עניים: פאה

עזרו למיכאל החקלאי לקיים את מצוות פאה ולהשאיר תבואה לעניים

דמות עלון הילדים